Nowe formy budowania lojalności wśród klientów – beacony

facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

W Stanach Zjednoczonych, jedno gospodarstwo domowe uczestniczy średnio w 29 programach lojalnościowych, a korzysta tylko z połowy. Okazuje się bowiem, że przywilej uczestnictwa w takim klubie, jakim jest głównie dostęp do rabatów i zniżek nie satysfakcjonuje już jego członków.

Marką, która stara się sprostać oczekiwaniom wymagających konsumentów jest kosmetyczny retailer – firma Sephora. Program lojalnościowy Sephory oferuje jej uczestnikom dostęp do próbek produktów czy filmików z ciekawymi treściami dotyczącymi na przykład sztuki makijażu. Program lojalnościowy ma trzy poziomy, a osoby należące do najwyższej grupy są z kolei zapraszane na specjalne eventy typu “Beauty Before Brunch”, gdzie biorą udział w darmowych lekcjach makijażu, specjalnych okazjach promocyjnych lub otrzymują torby z upominkami.

Firma doradcza z branży retail – Boston Retail Partners, radzi jak jeszcze skuteczniej personalizować doświadczenie konsumentów i zdobyć ich zaufanie, aby stali się lojalnymi klientami. Jak twierdzi, prezes tej firmy Perry Kramer, jednym z takich rozwiązań jest technologia zbliżeniowa i beacony. Rozwiązanie to pozwala na kierowanie spersonalizowanych wiadomości push do klientów, gdy znajdują się w pobliżu konkretnego produktu, czyli gdy siła nabywcza jest najwyższa.

Innym pomysłem, jest możliwość zwracania się do klientów po imieniu, a na podstawie dostępu do bazy danych o ich wcześniejszych zakupach, możliwość podjęcie próby doboru nowego produktu dopasowanego do poprzedniego.
Jest to zdecydowanie ciekawe podejście do kwestii oferowania prawdziwych programów lojalnościowych wyróżniających klientów powracających i lojalnych. Ilu z nas wzięło udział w programie, żeby jednorazowo wykorzystać zniżkę oferowaną w momencie wkroczenia do takiego klubu. Firmy powinny szukać kreatywnych rozwiązań, aby rzeczywiście Ci lojalni klienci mogli poczuć się wyróżnieni i docenieni.

źródło »

facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *