Londyńskie autobusy wykorzystują format Google’s Edystone beacon do komunikacji z pasażerami

facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

W zeszłym roku, w 500 londyńskich autobusach zostały zainstalowane beacony z inicjatywy firmy Exterion Media. Tym razem, nowy projekt nazwany MyStop pozwala osobom korzystającym z londyńskiej komunikacji dostęp do zaktualizowanych informacji w czasie rzeczywistym. Co najciekawsze, nie muszą oni pobierać żadnych dodatkowych aplikacji, wystarczy, że mają zainstalowaną przeglądarkę Google Chrome na swoim iPhonie lub Androidzie.

A wszystko to dzięki wykorzystaniu formatu Google’s Edystone beacon. Jest to zdecydowanie duży krok do przodu, bowiem zostaje wyeliminowana jedna z barier technologii zbliżeniowych.

Pasażerowie autobusów będę otrzymywali powiadomienia, gdy znajdą się w pobliżu przystanku docelowego lub aktualne informacje o zmianach w rozkładzie jazdy autobusów. Z kolei, marki będą mogły wykorzystać zasięg tej technologii do celów reklamowych. Tak długo jak, osoby udostępniające tę technologię do celów komercyjnych będą uważnie wybierać swoich parterów, tak długo będzie to źródło korzyści dla obu stron!

źródło »

facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *