Unilever ocenia potencjał beaconów w kampanii mobilnej majonezu Maille, USA

facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Firma Unilever realizuje swoją pierwszą digitalową kampanię marketingową uzupełnioną o beacony we współpracy z firmą InMarket posiadającą w swojej bazie takie aplikacje jak: Epicurious, CheckPoints and List Ease.

Cel: dotarcie do osób, które wyróżnia zamiłowanie do jedzenia, między innymi blogerów kulinarnych, za pośrednictwem reklamy mobilnej generowanej dzięki obecności beaconów w sklepach. Tym razem, Unilever starało się zwiększyć świadomość klientów na temat musztardy Maille i zachęceniu ich do dzielenia się przepisami z dodatkiem tego produktu wśród znajomych.

29173

Istota strategii marki Unilever

W momencie, gdy osoba korzystająca z jednej z aplikacji InMarket wejdzie do sklepu objętego promocją w Los Angeles lub Chicago, otrzyma ona wiadomość push zachęcającą do otworzenia aplikacji i uzyskania dostępu do ciekawych przepisów. Użytkownicy, którzy zobaczą na ekranie swojego smartfona wiadomość push zanim otrzymają dostęp do aplikacji ujrzą reklamę majonezu Maille. Reklama mobilna przedstawia Maille jako jeden ze składników dań i zachęca do odszukania jej na półce sklepowej i dokonania zakupu.

Targetowanie klientów w punkcie sprzedaży i wykorzystanie siły influenserów pomaga dotrzeć do wybranej grupy docelowej zwiększając świadomość marki i w efekcie przychody ze sprzedaży, jak twierdzi prezes InMarket, Kevin Hunter.

Link źródłowy do pełnej treści artykułu »

facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *