System śledzenia bagażu od Samsonite – beacony w walizkach

facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Zaginiony bagaż to dla każdego z nas najgorszy scenariusz i źródło zbędnego stresu. W 2014 roku, 24.1 mln walizek lub innych akcesoriów podróżniczych trafiło do niewłaściwej osoby, z czego 85% zostało odesłanych pod prawidłowy adres w ciągu 48 godzin, lecz 5,5% nigdy nie wróciło do swojego właściciela. Firma Samsonite, chce jednak zmienić tę sytuację i zamierza wdrożyć system śledzenia walizek z wykorzystaniem technologii zbliżeniowej i beaconów do końca tego roku!

Będzie to pierwsze komercyjne wdrożenie z wykorzystaniem formatu beaconów od Google Eddystone, które zainstaluje firma Accent Systems.

Samsonite chief executive, Ramesh Tainwala, said:

‘Missing or permanently lost luggage is the nightmare of every traveller. As the world’s largest luggage manufacturer, we wanted to find a way to make this issue a thing of the past.’

Jak będzie działał ten system?

Podróżny będzie musiał zarejestrować swoją walizkę na darmowej aplikacji Travlr od Samsonite zaprojektowanej we współpracy z mobilną agencją In The Pocket. Aplikacja pozwoli jej użytkownikom sprawdzić, gdzie znajduje się walizka z odległości maksymalnie 70 metrów oraz będą oni otrzymywali powiadomienia, gdy walizka przybliży się lub oddali.

Unikalną cechą tego rozwiązania jest to, że w sytuacji zaginięcia walizki istnieje możliwość zaznaczenia tego w aplikacji. To automatycznie sprawia, że inne osoby z aplikacją znajdujące się w pobliżu zaginionego przedmiotu, będą odbierały sygnał znajdującej się w ich pobliżu walizki, a jej właściciel otrzyma wiadomość o jej lokalizacji. Jednak, aby system ten sprawdził się w praktyce, społeczność wokół tej technologii i samej aplikacji powinna być jak największa. Samsonite ma nadzieję, że pozostałe firmy z branży zaangażują się w projekt.

‘Eventually, we expect that anyone with a smartphone will be able to help retrieve lost Samsonite suitcases and travel or business bags, thanks to the fast expansion of wirelessly connected devices.’

Link źródłowy do pełnej treści artykułu »

facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *