Beacony na Coachella

facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Coachella Valley Music and Arts Festival jest najpiękniejszym i jednym z najważniejszych festiwali muzyki i sztuki, który odbywa się od 1999 roku w Empire Polo Club, Indio, Kalifornia, zlokalizowanym w Dolinie Coachella na Pustyni Colorado. Warto podkreślić, że dla wielu Coachella to nie tylko festiwal, ale doświadczenie – „Coachella Experience”–  to określenie jest często powtarzane przez osoby, które wybierają się na tę imprezę, argumentując, że nie jadą tylko na konkretne koncerty, ale właśnie dla samego „Coachella experience”.

Podczas tegorocznego festiwalu organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele udogodnień, jednym z nich jest aplikacja mobilna – Coachella 2016 Official, na której uczestnicy znajdą mapę festiwalu, strefy z jedzeniem, piciem, dodatkowe informacje o wydarzeniach czy nawet informację o rozkładzie jazdy autbusów. Co ciekawe, już w 2014 roku aplikacja została rozszerzona o działania w zakresie marketingu zbliżeniowego i beacony, które posłużyły do wysyłania wiadomości push z ciekawostkami dotyczącymi festiwalu. W tym roku, również wykorzystano tę technologię.

screen322x572

Osoby będące w posiadaniu karty AmericanExpress, które pobrały aplikację Coachella, mają szansę zdobyć nagrody dzięki inicjatywie “Surprise and Delight”. Aby zdobyć nagrodę, należy być w określonej strefie festiwalowej.

Ciekawostką jest również, że podczas festiwalu uczestnicy mogą zapłacić za jedzenie, napoje lub pamiątki za pośrednictwem iPhona oraz Apple Watch, dzięki wsparciu transakcji Apply Pay i Square Reader.

Link źródłowy do pełnej treści artykułu »

facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *