Podczas EXPO World Fair zostało wdrożonych 5,000 beaconów, Turcja

W tureckim malowniczym mieście Antalya odbywa w tym roku ogrodnicza wystawa EXPO, które trwa od maja do końca października. Organizatorzy spodziewają się, że łączna liczba osób, które odwiedzą to miasto przekroczy 8 milionów.

Warto wspomnieć, że podczas tegorocznej imprezy po raz pierwszy wykorzystano technologię Bluetooth Low Energy – beacony. W połączeniu z aplikacją mobilną, uczestnicy mogą poruszać się z dużym ułatwieniem dzięki nawigacji. Biorąc pod uwagę olbrzymią powierzchnię gdzie odbywa się cała impreza około 1,2 miliona metrów, wymagane było rozmieszczenie 5000 beaconów.

Dzięki integracji tych technologii, organizatorzy kontrolują obszary gdzie gromadzi się najwięcej osób, co ma zwiększyć również stopień bezpieczeństwa. Ponad to, aplikacja również wspiera osoby niepełnosprawne ułatwiając im poruszanie się po terenie EXPO.

źródło »

Jak marka odzieżowa Frank + Oak buduje lojalność wśród swoich klientów

Męska marka odzieżowa Frank + Oak prowadzi wyjątkowo spersonalizowaną politykę lojalnościową. W sklepach tej marki pracują asystenci, których zadaniem jest pomoc w doborze stroju, w sklepie znajduje się ponadto fryzjer oraz kawiarnia. W kwestii obsługi klienta stawiany jest duży nacisk nie na duży wybór produktów lecz na doradztwo stylistów.

Czytaj dalej „Jak marka odzieżowa Frank + Oak buduje lojalność wśród swoich klientów”

Klienci Citybank poznają intuicyjne rozwiązania dzięki beaconom

Citibank zdecydował się na wdrożenie technologii zbliżeniowej w 10 lokalizacjach na Manhattanie. Główny cel jaki przyświecał tym działaniom, to umożliwienie osobom, które zdecydowały się na pobranie aplikacji Citybank, wejście po godzinach pracy banku do strefy ATM tylko przy pomocy smartfona, bez konieczności wyjmowania karty.

citi-app-inforgraphic

W ten sposób, Citibank dostarcza bardziej intuicyjnych rozwiązań oraz zwiększa stopień bezpieczeństwa w swoich placówkach, a w razie złych warunków pogodowych umożliwia szybki dostęp do lobby ATM. Klienci, którzy biorą udział w programie, będą otrzymywali również inne spersonalizowane wiadomości.

źródło »

Beacony w posiadłości Elvisa Presleya Tennessee, USA

Posiadłość Elvisa Presleya nazywana Graceland jest co roku odwiedzana przez setki tysięcy osób. Mieści się w niej obecnie muzeum Elvisa, gdzie odbywają się zorganizowane imprezy, szczególnie w rocznicę jego urodzin oraz śmierci. Znajdują się tam również groby Elvisa, jego babci, ojca i matki oraz płyta nagrobna brata bliźniaka Elvisa – Jessego Garona Presleya, zmarłego przy porodzie.

Czytaj dalej „Beacony w posiadłości Elvisa Presleya Tennessee, USA”

Aplikacja lojalnościowa wykorzystująca beacony zwiększa liczbę lojalnych klientów, USA

Posiadanie wielu kart lojalnościowych, kuponów rabatowych czy innych kart promocyjnych może być dla wielu z nas wyjątkowo kłopotliwe. Jednak okazuje się, że powstają już firmy, które chcą rozwiązać ten problem. Jedną z nich jest startup pochodzący z miasta Manchester, w stanie New Hampshire, USA – Adored. Firma ta, stworzyła platformę lojalnościową dopasowaną do klientów, jak również marek z niej korzystających.

Czytaj dalej „Aplikacja lojalnościowa wykorzystująca beacony zwiększa liczbę lojalnych klientów, USA”

Nowe formy budowania lojalności wśród klientów – beacony

W Stanach Zjednoczonych, jedno gospodarstwo domowe uczestniczy średnio w 29 programach lojalnościowych, a korzysta tylko z połowy. Okazuje się bowiem, że przywilej uczestnictwa w takim klubie, jakim jest głównie dostęp do rabatów i zniżek nie satysfakcjonuje już jego członków.

Czytaj dalej „Nowe formy budowania lojalności wśród klientów – beacony”

Beacony wykorzystane podczas eventu motoryzacyjnego w Detroit, USA

W Cabo Center w mieście Detroit rozmieszono 30 beaconów, zsynchronizowanych z aplikacją mobilną, co pozwoliło na zaoferowanie uczestnikom eventu nawigacji po całym budynku. Jak twierdzą organizatorzy tego eventu, w tegorocznej edycji wykorzystywano beacony głównie w celu wskazania drogi do celu, lecz testowano również inne funkcje typu, który z wystawców ma najwięcej powtórzonych wizyt czy przy której wystawie uczestnicy spędzili najwięcej czasu. Firmy motoryzacyjne mogą wykorzystać te informacje do zaoferowanie lepszego doświadczenia potencjalnym klientom w przyszłości.

Czytaj dalej „Beacony wykorzystane podczas eventu motoryzacyjnego w Detroit, USA”

Indonezyjski lider branży eventowej wdraża platformę Linteri

Na światowych rynkach już od kilku lat w branży technologii zbliżeniowych i produkcji beaconów wysoko plasują się polskie firmy Kontakt.io oraz Estimote obsługując klientów z różnych zakątków świata. Nowym rynkiem, gdzie zostały wdrożone te urządzenia jest Indonezja. To właśnie tam, firma Linteri nawiązała współpracę z jedną z największych lokalnych firm eventowych – Dyandra, która wdrożyła platformę zbliżeniową Linteri podczas realizowanych projektów.

Czytaj dalej „Indonezyjski lider branży eventowej wdraża platformę Linteri”

Londyńskie autobusy wykorzystują format Google’s Edystone beacon do komunikacji z pasażerami

W zeszłym roku, w 500 londyńskich autobusach zostały zainstalowane beacony z inicjatywy firmy Exterion Media. Tym razem, nowy projekt nazwany MyStop pozwala osobom korzystającym z londyńskiej komunikacji dostęp do zaktualizowanych informacji w czasie rzeczywistym. Co najciekawsze, nie muszą oni pobierać żadnych dodatkowych aplikacji, wystarczy, że mają zainstalowaną przeglądarkę Google Chrome na swoim iPhonie lub Androidzie.

Czytaj dalej „Londyńskie autobusy wykorzystują format Google’s Edystone beacon do komunikacji z pasażerami”

Marka odzieżowa True Religion oferuje nowy wymiar obsługi łącząc siłę zegarków Apple iWatch i beaconów, USA

Kalifornijska marka odzieżowa True Religion oferuje zupełnie nowy wymiar obsługi klienta. W dwóch lokalizacjach w NYC i LA pracownicy sklepu zostali wyposażeni w zegarki Apple Watch dodatkowo zintegrowane z beaconami.

Czytaj dalej „Marka odzieżowa True Religion oferuje nowy wymiar obsługi łącząc siłę zegarków Apple iWatch i beaconów, USA”